مودم زیمنس

مقدمه

کمپانی زمینس عمری به اندازه ی تاریخ ارتباطات دارد ! ویکتور ون زیمنس بنیان گذار کمپانی زیمنس به عنوان اولین فعالیت مهم صنعتی خود در سال ۱۸۴۷ به ارتقا و بهبود تلگراف های ساخته شده توس چارلز ویتستون انگلیسی پرداخت. در تلگراف های ارتقا یافته ی زمینس شکل ظاهری فرستنده و گیرنده یکسان بود. پیام ها نیز به صورت سنکرون ارسال و دریافت می شد که نتیجه ی آن کاهش چشمگیر خطا در پیام ها بود و در حال حاضر نیز با مودم زیمنس می توانیم نسخه ارتقا یافته ی این ارتباط را برقرار کنیم.

zeigertelegraf

کمپانی زیمنس به سه بخش اصلی تقسیم می شود که شامل الکترونیک دیجیتال، سلامت و انرژی بادی می شود.خود بخش اکترونیک دیجیتال نیز به ۸ بخش مجزای تکنولوژی ساخت، کارخانه ی دیجیتال، مدیریت انرژی، سرویس های مالی و اقتصادی، حمل و نقل، نیرو و سوخت، خدمات تولید نیرو، اتوماسیون و بهبود خط تولید فعالیت می کند.از محصولات تولیدی دپارتمان اتوماسیون و بهبود خط تولید زیمنس می توان به مودم های زمینس اشاره کرد.این مودم ها با جدیدترین تکنولوژی های زمان تولید شده و از پایداری بسیار بالایی برخوردار هستند.

مودم زیمنس

در ایران مودم  های زیمنس SHDSL E1 کاربرد بسیار زیادی دارند .این مودم ها در دو نسخه ی پلاگین و دسکتاپ تولید شده که نسخه ی پلاگین، یک کارت الکترونیکی است که در مرکز مخابرات نصب شده و نسخه ی دسکتاپ نیز در سایت مشتری نصب می شود. این دو مودم از طریق یک زوج سیم مسی به یکدیگر متصل شده و ارتباط ۲ مگ یا همان E1 را برقرار می کند.

simens-modems

تجهیزات زیمنس جزو پر استفاده ترین تجهیزات در سیستم مخابرات ایران می باشند به نحوی که به صورت پیشفرض مودم های خطوط PRI که به خطوط E1 نیز معروف هستند مودم های زیمنس انتخاب می شوند.
شرکت مانب به عنوان یکی از با سابقه ترین فعالان حوزه ی ICT در ایران انواع خدمات فروش، نصب، راه اندازی و پشتیبانی تجهیزات مخابراتی زمینس را با گارانتی معتبر خود ارائه می دهد.