مودم G.SHDSL و مودم G.bis

تکنولوژی SHDSL

تکنولوژی ارتباطی ( SHDSL (Symmetrical high-speed digital subscriber line در مودم G.SHDSL یا همان مودم G.bis از تکنولوژی SDSL است که با هدف انتقال و دریافت برابر نرخ داده بر روی خطوط تلفنی مسی تعریف شده است. برخلاف دیگر تکنولوژی های DSL وSHDSL ، از فرمت مدلاسیون TC-PAM که قادر به انتقال اطلاعات با بازدهی بالا بر روی کانال هایی با پهنای باند محدود مانند خطوط تلفن است، استفاده می کند.

 

Scorpio1520JR

استاندارد G.991.2

G.991.2 یکی از استانداردهای صنعتی است که توسط واحد استانداردسازی ITU-T برای SHDSL مشخص شده است. تجهیزات SHDSL معمولا با  عنوان استاندارد G.SHDSL شناخته می شوند. آخرین به روزرسانی استاندارد G.991.2 ، درسال ۲۰۰۳ انجام شد و محصولاتی که مطابق این نسخه از  استاندارد G.991.2 به بازار عرضه شده اند، معمولا با  استانداردهای G.SHDSL.bis و یا SHDSL.bis معروف هستند.

مودم G.SHDSL یا همان مودم  G.bisبه دلیل وسعت بیشتر پهنای باند بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و  جایگزین استاندارد قدیمیHDSL  و به طور وسیع تر جایگزین استادارد VDSL2 شده است.

مشخصات بارز استاندارد G.991.2

از ویژگی های نسخه بروز رسانی شده استاندارد G.991.2 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت پشتیبانی تا حداکثر ۴ جفت کانکتور مسی.
  • قابلیت ارتقاء نرخ انتقال داده، حداکثر تا ۵۶۹۶ کیلوبایت در ثانیه.
  • پشتیبانی از پارتیشن بندی پویا که امکان ایجاد تغییرات منعطف بر روی نرخ داده SHDL را بدون ایجاد وقفه بر روی سرویس فراهم می آورد.
  • تعاریف مباحث جدید پیرامون انتقال داده که شامل حالت انتقال بسته در شبکه اترنت (PTM) است، می باشد.

مودم آی تس

مودم G.SHDSL و مودم G.bis

این مودم های پرسرعت و مقرون به صرفه، دارای حداکثر سرعت نرخ انتقال داده Mbps 45  بر روی سیم های مسی بوده و هچنین فواصل دور رانیز پوشش می دهد. این دستگاه ها معمولا دارای۲، ۴ پیوند بوده و دارای سرعت بالاتری نسبت به مودم های Voiceband  هستند.این نوع دستگاه کاملا مطابق با استانداردهای G.SHDSL/ G.SHDSL.bis و توصیه های ITU-T G.991.2 که بالاترین عملکرد رو در بازار جهانی امروز دارند، طراحی شده است. فرمت کدینگ TC-PAM با سرویس هایی مانند HDSL و ADSL  در مقایسه با مودم هایی که از مدلاسیون ۲B1Q استفاده می کنند، ۱۵ تا ۲۰ درصد سازگارتراست.

استاندارد EFM(Ethernet-in-the-First-Mile) یک فن‍آوری برای ارایه سرویس پهنای باند متقارن به شرکت های تجاری، ادارات دولتی و سازمان هایی است که دارای دفاتر مختلف یا چند سایت هستند.فناوری G.SHDSL.bis EFM بهترین راه حل برای شرکت هایی است تقاضای یک مقدار مشخص بیشتر از پهنای باند متقارن دارند. از مزیت های اصلی این تلکنولوژی می توان به حداکثر رساندن بهره وری از کابل مسی اشاره کرد که منجر به سرعت بالاتر و پوشش فواصل دور تر می باشد. ارایه سرویس های متفاوت در بسته های پهنای باند با استفاده از G.SHDSL.bis، بهترین راه برای گسترش ارایه خدمات برای شرکت هایی با وسعت دامنه ای بالاست.تکنولوژی EFM می تواند به صورت موثر جایگزین تکنولوژی E1/T1 و فیبرهای گران قیمت شود.

شرکت مانب به عنوان یکی از با سابقه ترین فعالان حوضه ی ارتباطات و زیرساخت کشور می تواند انواع خدمات فروش، نصب و راه اندازی در حوزه ی مودم ها و ارتباطات مخابراتی را به شما ارائه دهد.